Wstrząsająca śmierć i wstrząsająca manipulacja

Trafiłam wczoraj – przypadkiem, czytając facebookowe dyskusje o imigrantach – na jeden z najbardziej wstrząsających filmów, jakie dane mi było oglądać. Filmik trwa zaledwie 2 minuty i 36 sekund, ale po obejrzeniu odtwarzał mi się w głowie niezliczoną ilość razy.

Widziałam młodą kobietę, która została pobita, oblana benzyną i podpalona. Próbowała ugasić ogarniające ją płomienie, tarzając się po ziemi, ale po chwili poddała się i leżała niemal bez ruchu, zżerana przez ogień. W pewnym momencie ktoś podbiegł do niej, wylał więcej benzyny i podsycił ogień. Dziewczyna umarła w niewyobrażalnych męczarniach na oczach tłumu ludzi – mężczyzn, kobiet i dzieci – spośród których nikt, NIKT nie spróbował jej pomóc, w żaden sposób. Wszyscy tylko stali wokół niej, obserwując jej cierpienie i agonię, a niektórzy ponadto filmowali.

Osoba, która udostępniła na Facebooku jeden z tych filmów, skomentowała go słowami:

Zanim administratorzy Facebooka, którego regulamin zabrania propagowania nienawiści, usunęli ten film (z czym zwlekali zresztą aż do dzisiejszego popołudnia), ponad 130 000 ludzi go obejrzało, a ponad 6000 – rozpowszechniło dalej, komentując niekiedy w jeszcze dosadniejszy sposób:

„Te istoty nie mają ludzkich cech. Nie mają też zwierzęcych. Zabijają i krzywdzą z wymyślonych przez siebie powodów. Nie chcemy ich u nas!”

Religia Pokoju czy religia wyznawców Szatana NIECHCE MIEĆ TAKICH SĄSIADÓW!!!!!!!!!!!”

„Nowe pokoje czekają na imigrantów w auschwitz . Czas przepalic piece !!!”

„To jest je#@&a dzicz… A Częstochowa wykazała chęć przyjęcia dzikusów…”

„POkażcie ten film tym którzy są zwolennikami bydląt muzumanskich, oni nie szanują zycia ani nikogo”

Co za bydło!! I mamy ich do nas przyjąć? MASAKRA!!!!

„Palcie tych kozojebcow na granicy bezposrednio”

itd., itp.

W rzeczywistości jednak ta straszna zbrodnia została popełniona nie w którymkolwiek z krajów Bliskiego Wschodu, lecz w Ameryce Środkowej, w Gwatemali, gdzie muzułmanie stanowią nikły promil ludności, a zdecydowana jej większość (96,12%) to chrześcijanie. Oczywiście w tym tłumie morderców mogli znajdować się również ateiści i wyznawcy innych religii, ale na pewno nie była to dokonana przez „kozojebców” czy „bydlęta muzułmańskie” zbrodnia na tle religijnym.

Dziewczyna miała 16 lat, a to, co ją spotkało (w maju tego roku), miało być „karą” za współudział w zabójstwie taksówkarza (relacja CNN*). Według mnie jednak nic nie usprawiedliwia nie tylko tego bestialskiego linczu, ale też wykorzystywania go w celu wzbudzania nienawiści do muzułmanów i strachu przed nimi.

Wśród wyznawców każdej religii znajdowali się i znajdują mordercy i najróżniejsi zwyrodnialcy, a zbrodnie religijne to nie wymysł islamu. Chrześcijanie, którzy dzisiaj tak głośno nawołują do zamknięcia granic przed muzułmanami i ochrony chrześcijańskich tradycji, powinni pamiętać, również ich współwyznawcy potrafią mordować, torturować i palić innowierców w imię Boga, a 16-letnie dziewczyny – w imię „sprawiedliwości” .

Rozumiem strach przed islamizacją Europy, ale potęgowanie go takimi metodami i oskarżanie muzułmanów o – dosłownie – całe zło tego świata budzi mój zdecydowany sprzeciw. To truizm, ale najwyraźniej wart powtarzania: linia podziału między „dobrem” a „złem” nie przebiega wzdłuż granic państw, ras ani religii.


* W materiale CNN znajduje się fragment tego filmu, ale nie najdrastyczniejszy. W serwisie Youtube opublikowano natomiast nie jeden, lecz kilka różnych filmów ukazujących lincz na dziewczynie. Można więc obejrzeć to przerażające wydarzenie z perspektywy kilku obserwatorów-morderców. Nie polecam jednak i nie zamieszczam tu linków, a czytelników, którzy będą chcieli zobaczyć te filmy, informuję, że nietrudno je znaleźć, ale trudno zapomnieć.

FacebookTwitterGoogle+BlipWykopEmailPrint

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *