Nie bijemy, pomagamy

Kampanię „Kocham. Nie daję klapsów” prowadzę nieprzerwanie od ponad 3,5 roku. Od tego czasu facebookowa społeczność rodziców, którzy sprzeciwiają się bagatelizowanym klapsom i nie stosują ich, przekroczyła 10 000. Z jednej strony to kropla w morzu, z drugiej jednak – niemała grupa ludzi, których różni bardzo wiele, ale łączy fakt, że wychowują swoje dzieci bez przemocy, tym samym ucząc je lepszych sposobów rozwiązywania problemów i tworzenia dobrych, równorzędnych relacji międzyludzkich.

Jako administratorka zrzeszającej tych ludzi strony na Facebooku – a mowa oczywiście o facebook.com/stopklapsom

 

– dotychczas udostępniałam na niej głównie treści dotyczące przemocy wobec dzieci. Strona ta przez bardzo długi czas służyła wyłącznie promocji wychowania bez przemocy. Pomyślałam jednak, że mogę (a właściwie: możemy) zrobić coś więcej i wykorzystać ten dobry potencjał do pomagania innym.

Oczywiście, osób potrzebujących pomocy jest mnóstwo. Nawet gdyby nasza społeczność była sto razy większa, raczej nie moglibyśmy pomóc wszystkim. Mimo to postanowiłam raz na jakiś czas (nie częściej niż raz w tygodniu, powiedzmy: w niedziele) udostępniać na facebookowej stronie kampanii linki do zbiórek organizowanych w serwisie siepomaga.pl (ponieważ zamieszczane tam prośby o pomoc są zweryfikowane) – to niewiele, ale więcej niż nic.

Mam ogromną nadzieję, że członkowie naszej niebijącej społeczności nie uznają tych linków za spam, lecz albo pomogą, dorzucając od siebie jakąś, choćby najmniejszą, cegiełkę, albo będą rozpowszechniać dalej te apele o wsparcie.

Siepomaga.pl

Uczmy nasze dzieci, że wobec nikogo nie wolno stosować przemocy, a tym, którzy tego potrzebują, należy udzielać pomocy.

FacebookTwitterGoogle+BlipWykopEmailPrint

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *